czwartek, 5 września 2013

Wernisaż

Dziś wieczorem Laborantki będą się ukulturalniać. Jak tylko zamkną sklep, zaliczą zebranie rodzicielskie, wydadzą jedzenie i zawiozą co poniektórych potomków na zajęcia dodatkowe oczywiście. Jakoś dotrwają i już z błąkającym się uśmiechem na ustach ustalają jak tu się ubrać, ufryzować (dotyczy włosów długich, bo krótkie zostały ostatnio zbyt mocno potraktowane nożyczkami), jak zrobić wrażenie oczytanej i bywającej w wielkim świecie, a nie w lesie i to polskim na dodatek :) (patrz poprzedni post)

Okazją do wyjścia jest wernisaż ciotecznej siostry jednej z Laborantek, artystki Agaty Otulskiej, która specjalizuje się w malowaniu pięknych, zmysłowych, uwodzicielskich kobiet. Czyli trochę takich jakimi są Laborantki, a przynajmniej jakimi chcą być...

Nawiązując do motywu przewodniego obrazów Laborantki wybierają się w damskim towarzystwie i zamierzają dobrze się bawić, a będzie to być może wyglądało tak, jak na obrazie Agaty zatytułowanym "Przyjemna chwila":


W odwiedziny do artystki Laborantki nie pójdą oczywiście z pustymi rękami - dziś rano powstała specjalnie dla niej taka kompozycja. Ciekawe czy ją uniesie:)


Gdyby ktoś ze Śląska i Zagłębia był chętny zobaczyć obrazy Agaty Otulskiej na żywo to może to zrobić odwiedzając Ośrodek Kultury w Będzinie w dniach 5-30 wrzesień br. Można tam też dziś spotkać Laborantki na wernisażu, który rozpoczyna się o godzinie 18.00. Do zobaczenia i do pooglądania:)2 komentarze:

Napisz coś do nas, chętnie przeczytamy i odpiszemy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...