piątek, 23 maja 2014

Tutorial na Dzień Matki

Dzień Matki - brzmi patetycznie i dostojnie, reklamy trąbią o nim już od dwóch tygodni, a kwiaciarnie i wszelkiego typu sklepy z upominkami szykują się na szturm dzieci małych i dużych. Nawet sprzedaż skarpetek można podciągnąć pod promocję z okazji Dnia Matki. Przecież koniecznie coś tej Matce trzeba sprezentować...

Przyjrzyjmy się kim jest czczona z takim namaszczeniem Matka. W założeniu norm społecznych to kobieta poświęcająca się wychowaniu dzieci, a szerzej - ogarnięciu wszystkiego co dotyczy spraw domowych. To ta, która przytuli, pogłaszcze, podmucha gdy boli, pocieszy i wspaniałomyślnie przebaczy, gotuje wyśmienicie i jeszcze z uśmiechem sprząta, wstaje pierwsza i kładzie się ostatnia...

A co jeśli Laborantki obalą ten mit? Nie zgodzą się na ten lukrowany obrazek Matki prezentowany w mediach, szczególnie w reklamach, przyjęty za obowiązującą normę? W rzeczywistości Mamom też zdarzają się gorsze chwile, mają swoje grzeszki. O tym też trzeba głośno mówić, chociażby po to, żeby nie czuły presji bycia doskonałą za wszelką cenę. Bo przecież Mama ma prawo się zdenerwować, gdy po raz kolejny widzi dziurę na kolanie w nowych spodniach, gdy musi zrezygnować z planowanego od dawna babskiego wyjazdu, bo dziecko akurat zachorowało. Może mieć zły humor, nie uśmiechać się i nie żartować, bo po prostu nie ma ochoty. Może nie mieć sił, by pomóc w odrabianiu lekcji, gotować średnio dobre obiady, albo wcale nie gotować. Może nawet obrazić się i nie odzywać parę dni... No właśnie...może?

Laborantki mówią - może! Prawdopodobnie to niepedagogiczne, egoistyczne i mało nobliwe, ale to przecież codzienność wielu z nas. Dlatego wszystkim NIEPOKORNYM Matkom, Mamom i Mamusiom z okazji ich święta Laborantki dedykują KWIATOWĄ RÓZGĘ. Niech będzie przewrotnie symbolem przyzwolenia na matczyne ułomności.

Poniżej instruktarz wykonania kwiatowej rózgi - dla tych, którzy chcą obdarować swoje "niegrzeczne " Mamy samodzielnie zrobionym prezentem, albo dla samych Mam, które chcą zrelaksować się przy robótkach ręcznych:)

Potrzebne elementy: pistolet do kleju na gorąco; kilka groźnie wyglądających sprzętów typu: cążki, ew.kombinerki, sekator, nożyczki; garść prostych patyków słusznej długości (tu wiklina, może być z miotły:); opcjonalnie susz egzotyczny, a także wstążki, ozdobne tasiemki i kwiaty sztuczne, czyli to, co może spodobać się każdej Mamie.

 


1. sekatorem docinamy patyki na długość ok 70cm


 2. układamy je w ładną i poręczną wiązkę


3. związujemy końce wiązki sznurkiem (tu użyty jest sznurek papierowy z drucikiem,
który jest bardzo użyteczny we wszelkich robótkach, ale można go zastąpić zwykłym sznurkiem)


4.  z obu stron patykowej "rózgi", w miejscach wiązania sznurkiem, mocujemy wstążki i dekoracyjną tasiemkę, która pozwoli dekoracji zawisnąć. Tasiemkę i wstążki można dowiązać tak, by wisiały po obu stronach symetrycznie lub asymetrycznie.


5. klejem na gorąco doklejamy sztuczne kwiaty, grupując je po jednej stronie patykowej wiązki. Wybieramy największy kwiat jako centrum kwiatowej kompozycji, następnie dokładamy drobniejsze rośliny.6. uzupełniamy aranżacje elementami suszu dekoracyjnego (odniesienie do kolorystyki wiązki patyków)

Wisząca kwiatowa rózga już gotowa! Można podarować ją Mamie:)


Kwiatową rózgę zgłaszamy do udziału w internetowej zabawie ogłoszonej przez zespół Art Piaskownicy pt: "Przepis na kwiaty".  Zajrzyjcie także tam!:)


15 komentarzy:

 1. A się uśmiałam:D nie no Dziewczyny!jestem za i podpisuję się rekami i nogami:D a pewnie!Matka też człowiek!ściskam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech nam żyją Matki-człowieki:)

   Ściskamy mocno
   Laborantki, też Mamy

   Usuń
 2. Całe szczęście, że ktoś trzeźwo ocenia Mamy :)) prezent dla Mam cudny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś tak spod serca wyszło:) Ogarniając domowy grajdołek:)
   Jeżeli "rózga" się podoba zapraszamy na nasz Facebookowy profil https://www.facebook.com/LaboratoriumBezWody - tam konkurs z tą kompozycją do wygrania!

   Pozdrawiamy mocno

   Laborantki A i B

   Usuń
 3. super pomysł! :) powodzenia w wyzwaniu AP:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Laborantki dziękują za wsparcie:) Miłe słowa zawsze dodają skrzydeł!

   Pozdrowienia

   Laborantki A i B

   Usuń
 4. Piękna rózga:) I jak najbardziej Mam też może mieć gorszy dzień i musi być trochę egoistką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochany Rumianku!

   W zasadzie egoistą jest się cały czas, ale codziennie trzeba się starać to przezwyciężać:) Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej... W każdym razie Laborantki mobilizują się jak mogą:)

   Fajnie, że "rózga" się podoba. Zapraszamy na Facebooka - tam konkurs z "rózgą" do wygrania.

   My też widziałyśmy Twój kwiatowy wianek - fajny, zakręcony, kolorowy zawrót głowy. Powodzenia w wyzwaniu!

   Buziaki
   A i B:)

   Usuń
 5. piękne !!! pomysł świetny a wykonanie jeszcze lepsze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kropko! Dziękujemy za odwiedziny. Dobrze, że nie musisz przemierzać kilometrów, bo w Twoim stanie nie byłoby to wskazane:) Dobrze, że można odbyć tą wirtualną podróż...

   Pozdrawiają i ściskają ostrożnie

   Laborantki A i B

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa! Laborantki zapraszają do wzięcia udziału w internetowej zabawie, w której można wygrać kwiatową rózgę:)

   Pozdrowienia A i B

   Usuń
 7. proste ... o tak, zwłaszcza jak ktoś pokaże nam jak to zrobić - podkradam na FB AP ;) dziękuję za udział w wyzwaniu AP - Ki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A proszę bardzo :) Cieszymy się, że udało się trafić na edycję dla LAB -u

   Usuń
 8. Haha, dobre :) Akurat dzisiaj nie gotuję, mam na obiad pierogi z biedronki, więc taka piękna rózga by mi się na tyłek przydała jak nic :D

  OdpowiedzUsuń

Napisz coś do nas, chętnie przeczytamy i odpiszemy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...