czwartek, 11 lipca 2013

Miejski MISCH MASCH cz.1. - "Miasto w budowie"

Na Ordona cisza i spokój - miastowi wyjechali na wakacje, więc Laborantki mają w sklepiku nieco mniej klientów. W tej sytuacji postanowiły wybrać się na miasto i zobaczyć jak ono pięknieje. Bo, że pięknieje to rzecz oczywista - każdego dnia przypominają o tym hałasy dobiegające z robót budowlanych, które prowadzone są dosłownie wszędzie i o każdej porze dnia i nocy. Oficjalne hasło "Katowice - Miasto Ogrodów" można byłoby w najbliższej dziesięciolatce zamienić na "Katowice - Miasto codziennej (roz)budowy". Mieszkańcom pozostaje czekać, aż z gruzów i popiołów wyłoni się NOWE LEPSZE. Laborantki są dobrej myśli...

Wycieczka do centrum miasta nie miała oficjalnego programu - Laborantki szły tam, gdzie je nogi poniosły. Tak po prostu przed siebie. Dlatego też, pewnie nie trafiły do miejsc, które są, powiedzmy, reprezentacyjne dla Katowic. Poniżej spontanicznie zrobione fotki z terenu. Takie trochę na przekór panującej modzie na wystylizowane sesje pięknych domów, romantycznych ogrodów, wschodów nad jeziorem i zachodów w hamaku. Zazdrośnice jedne, no nie!?;)

Te zdjęcia rozpoczynają serię postów o ICH mieście - takim jakie kochają, jakiego nienawidzą, w jakim przeżywają swoją codzienność. ICH KATOWICE.
Jak zwykle ironiczne Laborantki rozpoczęły od krytyki, ale obiecują sobie, że w kolejnych postach ze swojego krytykanckiego sosu wybiorą same smakowite, łagodne "kąski", czyli to co w Katowicach jest ładne/gryfne. 

***

Chwila odpoczynku na ławeczce w centrum miasta. Torby z zakupami - towary różne nabyte za przystępną cenę (he,he). Starczyło na pyszne napoje orzeźwiające i nowe staniki:)Żeby się odrodzić w chwale, trzeba czasami sięgnąć dna.Prężni i dziarscy, do tego umięśnieni robotnicy idą budować nowe miasto (brakuje tylko piosenki na ustach - "Do roboty, do roboty")Każdy musi wydeptać sobie swoją dróżkę w labiryncie robót remontowych
"Przejście drugą stroną ulicy" - tylko gdzie ta ulica?Nasz piękny rynek... Ta ładniejsza jego część! Tu się buduje szklane domy. Poprzednie przeszły lifting lub poniosły śmierć na miejscu.Nasze miasto gwarantuje swoim mieszkańcom wypoczynek na najwyższym poziomie - "Citi SPA"Dzieci i dorośli nie potrafią im się oprzeć - kulki wielofunkcyjne"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale...". I tego się trzymajmy!

2 komentarze:

  1. Ha ha, bardzo dobry tekst i zdjęcia oddające klimat wykopkowy :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj Wierra, Ty po prostu wiesz jak jest :D
    Buziaki z LAB

    OdpowiedzUsuń

Napisz coś do nas, chętnie przeczytamy i odpiszemy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...